» » תוספי תזונה קולגן לעור

תוספי תזונה קולגן לעור

תוספי תזונה קולגן לעיתים קרובות משווקים גם מוצרי אנטי אייג'ינג המסייעים לשפר את העור. חלבון נמצא רקמות החיבור לאורך כל הגוף שלך, קולגן הוא מרכיב עיקרי של העור שלך. כפי שאתה גיל, השכבה הפנימית של העור שלך מאבד קולגן, כתוצאה מכך הופך פחות גמיש, מוצק, לפגיעה.

עם זאת, למרות טענות כי תוספי תזונה קולגן יכול לשחזר קולגן, להפוך את תהליך ההזדקנות, יש חוסר בראיות כי תוספי תזונה קולגן ניתן ליהנות העור שלך.

לחץ כאן כדי לקנות תוספת קולגן

היתרונות הבריאותיים של קולגן תוספי מזון:

תוספי תזונה קולגן לעורעד כה, מעט מאוד מחקרים בדקו את ההשפעות הבריאותיות של תוספי תזונה קולגן. להלן כמה ממצאי המחקר זמין:

1. בריאות העצם

בשנת 2010 מחקר שפורסם בכתב העת Maturitas, חוקרים גילו כי תוספי תזונה קולגן הצליחו לשפר את בריאות העצם בנשים לאחר גיל המעבר. לצורך המחקר, 71 נשים עם osteopenia שהוזמנו לקחת תוספי תזונה קולגן הידרוליזה או פלצבו כל יום במשך 24 שבועות.

התוצאות חשף כי תוספי קולגן לא לייצר אפקטים על חילוף החומרים של העצם.

2. הרכב הגוף

לוקח קולגן הידרוליזה תוספי תזונה עשוי לסייע לשמר גוף רזה המונית בקרב נשים מבוגרות, על פי מחקר 2009 בכתב העת של האגודה Dietetic אמריקאי. המחקר מעורב תשע נשים קשישים בריאים, שכל אחד מהם ניתנו תוספי תזונה קולגן הידרוליזה במשך 15 ימים.

שימושים נפוצים של תוספי תזונה קולגן

תומכי מסוימים טוענים כי תוספי תזונה קולגן מציעים מגוון רחב של יתרונות, כולל:

  • שיפור העור, השיער והציפורניים
  • יותר טוב בריאות העין
  • הגנה מפני מחלות לב
  • ביצועים אתלטיים משופרים
  • עצמות חזקות יותר
לחץ כאן כדי לקנות תוספת קולגן

צורות נוספות של קולגן:

1. הידרוליזה קולגן

קולגן הידרוליזה הוא חומר המיוצר על-ידי פירוק קולגן נגזר עצמות בעלי חיים ו/או רקמות החיבור. הקולגן הוא שבור, באמצעות תהליך שנקרא הידרוליזה, הכוללת את הפירוק של תרכובות ידי תגובה עם מולקולות המים מוצרים רבים משווקים כמו תוספי תזונה קולגן או מוצרי טיפוח מבוססי קולגן מכיל קולגן הידרוליזה.

2. זריקות קולגן

מכונה "המילוי", סוג אחד של הליך קוסמטי המוחלשים חומרים מסוימים במטרה לצמצם את סימני ההזדקנות של העור (כגון קווים דקים). חומרי מילוי חומצה פולי-L-חומצת חלב, למשל, לעזור להילחם את השפעות ההזדקנות על ידי גירוי ייצור הקולגן בעור. למרות תופסי בדרך כלל נחשבים בטוחים, הם לפעמים להוביל לתופעות לוואי כמו שינוי צבע העור ותגובות אלרגיות. מה עוד, ההשפעות אנטי-אייג'ינג של הליכים אלה הן זמניות ודורשים טיפולים חוזרים כדי לשמור על התוצאות.

3. קולגן קרמים

אין כרגע חוסר ראיות מדעיות על ההשפעות אנטי-אייג'ינג של קרמים, קרמים או אחרים מוצרי טיפוח המכילים קולגן. עם זאת, מחקר ראשוני עולה כי החלת DHEA על העור עשוי לעזור לקדם את הייצור של קולגן ולסייע בהפחתת סימני ההזדקנות. מאז ממצא זה טרם להיבדק בניסויים קליניים גדולים, חשוב להתייעץ עם רופא עור לפני נטילת DHEA מבוססי מוצרי טיפוח.

לחץ כאן כדי לקנות תוספת קולגן

באמצעות תוספי תזונה קולגן

אם אתה שוקל את השימוש של תוספי תזונה קולגן למטרות אנטי אייג'ינג או בטיפול של מחלה כרונית, לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת משטר תוסף שלך.

תוספי תזונה קולגן לעור